Choď na obsah Choď na menu
 Láske ...Obrázok S láskou samotnej láske !
Je to potvora nekonečná, rada nás trápi a ničí, plní naše srdcia i hlavy, robí si s nami, čo chce. Sme jej hračky, bábky na špagátikoch... Je nezastaviteľná, vždy tu bola a vždy bude. Jej meno je Láska.
Ten, kto nepoznal lásku, je chudáčisko a ľutujem ho. No toho, kto ju poznal, ľutujem možno ešte viac :-D I ja sa radím do tej druhej skupiny ... Strápená a zmlátená láskou, ktorá ma opantala len raz... Pretože pravá láska je iba jedna. Nemusí to byť vždy tá osudová, s ktorou strávime celý svoj život. Môže byť s nami len pár hodín, no vždy si nás nájde... Ako zistíme, že je to ona? Chce to kus citu a ľudskosti. Pozná to každý. Poznajú to zvieratá, poznajú to ľudia.
Môj osobný príbeh lásky je tak komplikovaný, že keby som sa hneď rozhodla všetko tu vypísať, posedím si s kompom na kolenách asi dva dni, i tak nenapíšem všetko a potom sa budem musieť vyfackať, ako sprosto som to opísala. To treba zažiť. Napríklad taká spriaznená dušička, najlepšia priateľka a sestra v jednom, moja Letície, by to dokázala opísať z 99%. Celým príbehom ide so mnou, vie o mne všetko do detajlov, no i pre ňu by to bol problém. Síce jej príbeh lásky je tiež poriadny, no ten môj hodnotí určite reálnejšie a racionálnejšie ako ja sama... Dedukcia? Neopísateľné. Defínicia: zbláznená centrifuga citov! Náročné... Ľúbiť neznamená milovať. Môže človek milovať viac než raz? Ďalšia zásadná otázka... bez odpovede. Áno, môžeme milovať viackrát za život. Milujeme mamu, otca, súrodenca, priateľa. No pre mňa sa slovo milujem rovná láske. A tá láska s veľkým L sa rovná pravej láske. A tá je len jedna. Dedukcia: Milujeme iba raz!

Potrápila ma, mrcha nepoddajná škodoradostná, už poriadne. Toľko sĺz a bolesti mi spôsobila. No nič neľutujem. Malo to tak byť a ja som šťastná, že som dostala príležitosť milovať. Bez lásky je človek nešťastný. Ostáva nenaplnený, a hoci nevie, čo mu chýba, keďže ten pocit nepozná, stále cíti istú prázdnotu. Radí sa medzi to najcennejšie, čo človek má.

Chráň si to jediné, čo máš. Svoj život. Seba. A keď ju nájdeš, potom svoju lásku.

Obrázok

Obrázok


 

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Zatiaľ nebol vložený žiadny komentár.